Ankaralılar Altınköy Açık Hava Müzesi’ne Kavuşuyor

Ankara’da 100 yıl öncesinin köy hayatını şehre taşıyan Altınköy, yeniden müze vasfına kavuştu. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin talimatı ile tadilat, bakım ve revize çalışmaları tamamlanan Altınköy yeniden müze vasfını alarak 13 Temmuz Cumartesi günü Ankaralıların ziyaretine açılıyor.

 Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki’nin önceki başkanlığı döneminde müze olarak Altındağ’a kazandırılan “Altınköy, açıldığı günden itibaren Ankaralıların büyük ilgi gösterdiği Açık Hava Müzesi olarak kullanılmaktaydı. Tiryaki’den sonra Altındağ Belediye Başkanı olarak göreve gelen Asım Balcı döneminde müze vasfı kaldırılarak mesire alanı olarak kullanıldı. Yeni dönemde Yerel Yönetici koltuğuna yeniden oturan Veysel Tiryaki’nin ilk işi Altınköy’ü restore ederek yeniden hizmete açmak oldu.  Çalışmalarını en hızlı şekilde tamamlayan Altındağ Belediyesi “Altınköy Açık Hava Müzesi’ni” Ankara’ya yeniden kazandırdı.

Ankaralıların şehir hayatından uzaklaşarak rahat bir nefes alabildikleri ve 100 yıl öncesinin köy hayatını deneyimleme fırsatı buldukları Altınköy Açık Hava Müzesi 13 Temmuz Cumartesi günü yeniden hizmete açılıyor.

Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki sosyal medya hesabından;13 Temmuz Cumartesi günü kıymetli vatandaşlarımızın hizmetine yeniden açacağımız Altınköy Açık Hava Müzemizde ki son rötuşları, ekip arkadaşlarımızla gezerek yerinde inceledik.

100 yıl öncesinin köy hayatının canlandırıldığı Ankara’ya değer katan projelerimiz olan Altınköy Açık Hava Müzemize bekleriz.” paylaşımında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir