Köfteci Sergen İddialara Cevap Verdi. Herşey Yasal

“Her Şey Yasal ve Kanunlara Uygun”

Sergen Özen, yeni mekanlarının tamamen yasal olduğunu belirterek şu açıklamayı yaptı: “Bizim her şeyimiz tam. Karayolları iznimiz mevcut. Yerimizin 0.15 ticari imarlıdır. Burası tarla değildir. Belediyenin sitesinde de bu alla alakalı imar durumu mevcuttur. 1260 metre kare kapalı alan yapma hakkımız mevcuttur. Bizden önce de burada bir işletme vardı. Büyüklüğü aynıydı. Biz sadece revize ettik. Mevcut binayı güzelleştirdik. Kamuoyunda yansıtıldığı gibi bir durum yok; hepsi iftira. Eğer bizim mekanımız kaçaksa Tekirdağ’daki bütün işletmeler kaçaktır. Kanuna aykırı bir durumumuz yok. Her şey yasalar dahilinde yapıldı.”

100 kişiye istihdam sağlayacak

Özen, mekanlarında çalışacak kişi sayısı ve sağlayacakları istihdam konusunda da bilgi verdi: “Mekanımızda 3 vardiya toplam 100 kişi çalışacak. Tekirdağ’ımıza önemli bir istihdam sağlayacağız. İstanbul yolundaki mekanımızla birlikte yaklaşık 200 kişiye direk istihdam, yaklaşık bin kişiye ise dolaylı istihdam sağlayacağız. Tekirdağ’ımızın markası Tekirdağ köftesi ile büyürken, bir yandan da sosyal sorumluluk projelerine desteklerimiz devam ediyor. Düzenli olarak dezavantajlı gruplardaki çocuklarımızı sık sık işletmemizde misafir ediyoruz.”

“Yalan ve İftira Kabul Edilemez”

Sergen Özen, mekanın açılma sürecinde gerekli tüm izinleri aldığını ve yasalara uygun davrandığını belirtti: “Yaptığımız bütün revize projeleri belediyede ve çevre şehircilikte mevcut. Burada kanunsuz bir işlem yapmadık. Ben burayı Şubat ayında seçimlerden önce her şeyini belediyeye sorarak kiraladım. Bana burada hiçbir sıkıntı olmadığını, burada bir işletmenin olduğunu ve ruhsat verebileceklerini söylediler. Ben bunun üzerine bu alanı kiraladım. Benden önceki işletme bütün izinleri almış. Burasının bütün izinleri mevcut. İmara aykırı bir durum söz konusu olamaz. Bizler göz önünde insanlarız; her şeyimiz kanun ve nizamlara uygun olarak tamdır. Ben bu mertebeye tırnaklarımla geldim. Kimse bana yalan ve iftira atamaz.”

Sergen Özen, iş yerinin yasal ve düzenlemelere uygun olduğunu savunarak, kendilerine yönelik suçlamaların asılsız olduğunu ifade etti. Tekirdağ’da yeni mekanını açma sürecinde toplumun desteğini beklediğini ve bölgeye katkıda bulunmaya devam edeceklerini belirtti.

i-m-g-20240629-w-a00051 Köfteci Sergen İddialara Cevap Verdi. Herşey Yasal

Editör: Fatih ERGE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir