Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Misyonunu Başarıyla Yerine Getirmeye Devam Ediyor

Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları”nın beşincisi Kars’ta gerçekleştirildi.

Kültür Sanat Muhabirleri Derneği tarafından düzenlenen “Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları”nın beşincisi Kars’ta gerçekleştirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle hayata geçirilen etkinlik,  Kars Valisi Ziya Polat’ın gazetecileri makamında kabulü ile başladı.

Şehitler diyarına Gazi kentimize hoşgeldiniz  diyerek gazetecileri selamlayan Polat, Kars’ın ilk Türk camisi ve çarşısına ev sahipliği yapan şehir olarak ilkleri taşıdığını söyledi.

Kars’ın kışın ayrı bir güzel olduğunu, gelen misafirlerin tekrar gelmek istediğini belirten Polat, “Kars, Türkiye’ye marka değeri katan bir şehir. Kazın, kaşarın, gravyerin başkenti. Gelen insanların mutlu ayrıldığını görüyoruz. Tanıtımda eksiğimiz var, zamanla bu da giderilecek. Sizi burada ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Ani Ören Yerinde yakın zamanda bulunan mağaraları turizme açacaklarını belirten Polat, “Doğu algısı olan bir şehrin güzelliğini görüyor herkes Kars’ta. Gece 12’ye kadar sokakları canlı bir şehir. Çıldır, Karaçay’da turizm ile ilgili başka neler yapılabilir çalışacağız.” İfadesini kullandı.

Kars’ın, öğrencilerin rahatlıkla gezebildiği bir şehir olduğunu belirten Polat, herkesin şehrin turizmle gelişeceğinin farkında olduğunu söyledi.

WhatsApp%20G%C3%B6rsel%202024-06-28%20saat%2014_56_31_10bdf8d9 Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Misyonunu Başarıyla Yerine Getirmeye Devam Ediyor

“Gazeteciler olarak Kars’ı en iyi şekilde anlatmak istiyoruz”

Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Başkanı İbrahim Gökdemir, Ankara denilince akla siyaset geldiğini ama 3 yıl önce Türkiye’nin 50 şehrinden 150 gazeteciyi bir araya getirerek, Ankara’nın turizmi için ne yapılabileceğini istişare ettiklerini dile getirdi.

Kültür Yolu Festivallerinin yapılmasında derneğin katkısının olduğunu ifade eden Gökdemir, beşinci etkinliğin Kars’ta gerçekleştirilmesinden mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Gökdemir, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle etkinlikerin devam etmesi için çalışacaklarını belirterek, “Gazeteciler olarak Kars’ı en iyi şekilde anlatmak istiyoruz. Ülkemizin her yeri bizim için çok kıymetli. Elimizden geldiğince şehirlerimizin güzellik ve zenginliklerini duyurmalıyız.” İfadelerini kullandı.

Telif Hakları Genel Müdürlüğü Koordinasyon ve Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sanem Arıkan da bakanlık olarak turizmci ve yatırımcının her zaman yanında olduklarını söyledi.

Toplantının ardından gazeteciler, Ermenistan sınırındaki Ani Ören Yerini, kazı başkanı Doç. Dr. Muhammet Arslan ile gezerek, bilgi aldı.

Kültür Sanat Muhabirleri Derneği tarafından düzenlenen etkinliğe katılan gazeteciler Kars’ın ardın, Ardahan’ın tarihi ve kültürel değerlerini incelemeye devam edecekler.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir