EURO 2024 Heyecanı Başlıyor!

 

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024), 14 Haziran 2024’te Almanya’nın Münih kentinde başlıyor. Turnuvanın açılış maçı, Münih Futbol Arena’da Almanya ile İskoçya arasında gerçekleştirilecek. Bu turnuva, 14 Temmuz 2024’te Berlin’deki Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak final maçıyla sona erecek​.

Turnuva Detayları

EURO 2024, Almanya’nın 10 farklı şehrinde oynanacak. Bu şehirler arasında Berlin, Münih, Hamburg, Frankfurt, Düsseldorf, Leipzig, Dortmund, Gelsenkirchen, Stuttgart ve Köln yer alıyor. Turnuvada 24 takım mücadele edecek ve bu takımlar, 6 grupta yer alacak​.

Sürdürülebilirlik ve Ulaşım

Turnuva, sürdürülebilirlik konusuna büyük önem taşıyor. Ulaşımda karbon ayak izini azaltmak amacıyla, maçlar bölgesel kümeler halinde düzenlendi. Ayrıca, maç günlerinde toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanma imkanı sağlanacak. Bu önlemlerle, EURO 2016’ya kıyasla takım uçuşları %75 oranında azaltılacak​.

Maskot ve Maç Topu

EURO 2024’ün resmi maskotu “Albärt” isimli bir oyuncak ayı olacak. Albärt, turnuva boyunca maçlarda ve etkinliklerde taraftarlarla buluşacak. Turnuvanın resmi maç topu ise “FUSSBALLLIEBE” adını taşıyor ve Adidas tarafından geliştirilen bu top, yenilikçi teknolojilerle donatıldı​.

EURO 2024, futbol severler için büyük bir heyecan kaynağı olacak. Almanya, zengin futbol kültürüyle taraftarları ağırlamaya hazırlanıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir