Altındağ Belediyesi Teknoloji ve Verimlilik Alanında Öncü

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Kent Bilge Sistemi” tanıtım toplantısı Altındağ Belediyesinde gerçekleştirildi. Düzenlenen toplantıda, belediyenin ilgili tüm birimlerinde çalışan personellere, uygulama hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

 Teknoloji ve verimlilik alanında öncü olan misyonunu sürdüren Altındağ Belediyesi tarafından vatandaşların belediye ile olan işlemleri kolaylaştırmak için hayata geçirilen “Altındağ Belediyesi Kent Bilgi Sistemi” projesi (ALBİS) hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Uygulama ile vatandaşların belediyeye gelmeden www.altindag.bel.tr resmî web sitesi üzerinden “İnternetten Bilgilendirme Amaçlı İmar Durumu Sorgulama” yapma imkânı bulduğu bildirildi. Uygulama sayesinde, plan notları ile birlikte bilgilendirme amaçlı imar durumu belgesinin bilgisayara kaydedilebildiği ve çıktı alınabildiği aktarıldı. Son olarak, uygulamanın detaylarına ve yapılan yeniliklere değinildi. Altındağ Belediyesi personeli, toplantıya büyük ilgi gösterdi.

 

Kent Rehberi İle Detaylı İnceleme Daha Kolay

 

ALBİS Projesi’nin ikinci aşaması olan “Kent Rehberi” uygulaması ile de tüm ilçenin haritasını incelemek mümkün… Kent Rehberi sayesinde kullanıcılar, daha büyük alanda inceleme yapabiliyor, istenilen katmanı açıp kapatabiliyor, her yıl yenilenen uydu görüntüsü sayesinde incelenen alanın güncel görüntüsüne de ulaşabiliyor. Sistemde ayrıca Ada/Parsel numarası, adres ve önemli yer arama gibi çeşitli arama seçenekleri de bulunuyor. Harita üzerinde gezinme, haritaya yaklaşıp uzaklaşma, harita üzerinde tıklanan bina, parsel ve önemli yerlerin bilgisi de alınabiliyor.

Ayrıca kurum personeli kullanıcı adı ve şifre ile Kent Rehberi’ne girdiğinde yetkisi dahilinde müdürlüğüne ait çok çeşitli verilere erişip sorgulama yapabiliyor. Kent Rehberi ile Mekânsal Adres Kayıt Sistemi (MAKS) entegrasyonu sayesinde güncel adres verisi de Kent Rehberi’nde sorgulanabiliyor.

 

Teknolojinin Tüm İmkanları Belediye Hizmetlerinde

Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki, Altındağ Belediyesi’nin her zaman teknolojinin ve yeniliklerin öncüsü olduğunun altını çizerek; “Belediye olarak verdiğimiz hizmetlerde, teknolojinin imkânlarından sıklıkla faydalanıyoruz” vurgusu yaptı. Hayata geçirdiğimiz Kent Bilgi Sistemi hem vatandaşların hem de personelin işini kolaylaştırıyor. Sistemde, internet üzerinden imar durumu hakkında bilgi verilebiliyor. Ayrıca, bina ve numarataj bilgileri, mülkiyet sınırlarına ait bilgi,

ruhsat bilgileri, kira ve ecri misil bilgileri gibi çok çeşitli bilgilere kolay erişim sağlanabiliyor. Belediye uygulamalarında yenilikçi çalışmalarımızla hizmet standartlarımızı yükseltmeyi sürdüreceğiz” şeklinde ifadelerde bulundu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir