Mamak’ta Teknoloji Tutkunları Bir Arada

Mamak Belediyesi, çağın gereksinimi haline gelen yazılım ve kodlama eğitimlerini, gençlerle buluşturdu. Yeni nesil belediyecilik anlayışıyla özellikle gençleri geleceğe hazırlayan eğitim faaliyetlerine önem veren Mamak Belediyesi, Genç Dostu Belediyecilik çalışmalarıyla gençlerin büyük ilgisini gören Mamak Belediyesi İnovasyon ve Teknoloji Müdürlüğü, bilim ve teknolojinin konuşulduğu “AnkaDev-Fest” Yazılım Geliştiricilerinin Festivali ile yüzlerce yazılımcıyı bir araya getirdi.

Yeni nesil girişimcilik anlatıldı

Yenilikçi fikirler, ilham verici konuşmalar ve sektörün öncü isimleriyle dolu bir gün vaat eden teknoloji dünyasının buluşması “AnkaDev-Fest”, her seviyeden yazılım geliştirici, tasarımcı ve teknoloji meraklısını buluşturdu. Mamak Belediyesinin ev sahipliğinde, Mamak İnovasyon ve Teknoloji Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen festivale yazılımcılar ve yazılım meraklılarının ilgisi büyüktü. Yazılım ve teknoloji dünyasının en yeni trendlerini keşfetmek, sektörün uzmanlarıyla etkileşime geçmek ve onlardan ilham almak isteyen yüzlerce teknoloji tutkunu festival kapsamında, Robot Framework ile Test Otomasyon, Flutter ile Mobil Uygulama, Kodlama Teknikleri, Yenilikçi Teknolojiler gibi başlıklarda Teknokent firmalarının yetkililerinin sunumlarını dinledi. 

Sektörün Öne Çıkan İsimleri Deneyimlerini Aktardılar

Festivalde, Çağlayan Yanıkoğlu, Burak Avcı, Mehmetcan Yılmaz, Dilber Ateş, Batuhan Yalçın gibi sektörün önde gelen isimleri gençlerle deneyim paylaşımında bulundu.

Toplantıda, uzman konuşmacılarla geliştiricileri ve teknoloji severleri bir araya getirme, Code-lab, Hackathonlar ve Yazılım Atölyeleri (workshoplar) ile katılımcılara yazılım teknolojileri konusunda yeni bilgiler kazandırma gibi amaçlar hakkında konuşulurken, festivalin organizasyon aşamaları, genel temalar ve ana tema seçimi, festival kapsamındaki etkinlikler ve eğitimler ile ilgili konularda da fikir alışverişinde bulunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir