Gölbaşı Belediyesi ile Sen De Gülen Yüzün Bir Parçası Ol

Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı tarafından 2011 yılında ‘Sen de gülen yüzün bir parçası ol’ sloganıyla açılan Paylaşım Noktasının tanıtım toplantısına, Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Nazım Sağlam, meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Damatlık, gelinlik, sünnet kıyafetleri…

Temel amacı ihtiyaç sahibi ailelerle yardımseverleri buluşturmak olan Paylaşım Noktasında, vatandaşlar temel gıda malzemeleri, kıyafet, çocuk oyuncakları, ev eşyalarına ücretsiz olarak ulaşabiliyor. 

Gölbaşı Belediyesi mutlu günlerinde de vatandaşları yalnız bırakmazken, damatlık, gelinlik, nişan kıyafetleri, abiye, sünnet kıyafeti geri getirmek şartıyla Paylaşım Noktasından alına biliniyor.

Gölbaşı Belediyesi’nin bu anlamlı girişimi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara umut ışığı olurken, aynı zamanda toplumda yardımlaşma ve dayanışma ruhunu da geliştirmeye katkıda bulunuyor

Açtığımız gün yüzlerin güldüğü gündü

13 yıl önce âtıl durumda olan mağazayı, alan el ile veren eli buluşturmak için Paylaşım Noktası haline getirdiklerini belirten Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı “Açtığımız gün yüzlerin güldüğü gündü. Yıllar geçti burası zaman zaman verimli kullanıldı, zaman zaman kullanılmadı. Verimli kullanıldığı günlerde ihtiyaç sahipleri mutlu olmuştur. Biliyorsunuz bir seçim dönemi yaşadık. Seçimin ertesi günü gönüllü hanım kardeşlerimiz burada gece gündüz ciddi bir çalışmaya girdi. Burası çok dağınıktı, düzenlendi, tüm malzemeler kayıt altına alındı. Bazen hayırseverlerle ihtiyaç sahibi vatandaşlar buluşamayabiliyor. İşte buraya gelen her şey ihtiyaç sahibine gidecek. Burayı hayır merkezi olarak kullanmaya devam edeceğiz. Tüm yardımseverlerin, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere desteklerini bekliyoruz” dedi.

Başkan Odabaşı, ihtiyaç sahiplerine ulaşmak isteyen hayırseverlerin Kurban Bayramı ‘nda etlerini Paylaşım noktasına getirebileceğini söyledi.

Paylaşım Noktasının imkânlarından yararlanmak isteyen vatandaşlar, Gölbaşı Belediyesi merkez bina ve Zübeyde Hanım Aile Yaşam Merkezi’nden başvuru yapabiliyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir