Mamak Belediyesi’nde Çevre Gününde Çevre Temizliği

Mamak Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla, çevre etkinliği düzenledi. Etkinlikler, Mamak Belediyesi Boğaziçi İlkokulu, Mehmetçik İlkokulu ve 29 Ekim Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.

Etkinlik kapsamında öğrencilere çevre koruma bilinci konusunda bilgiler verildi.

Mehmetçik İlkokulundaki programa Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Doğan da katılarak, öğrencilerle birlikte okul bahçesindeki çöpleri topladı, çevreyi temizledi.

 

Doğayı korumak ve Çevre Bilinci Oluşturmak Konusunda Bilgi Verildi

 

Etkinlikler kapsamında öğrencilere doğal kaynakların verimli kullanılması, israfın önlenmesi ve daha temiz bir çevre oluşturulması konularında, Çevre Mühendisi Ayşegül Saraç tarafından konferans verildi. Öğrencilere yerli tohum ata tohumunun önemi, tohum çeşitliliği, tohum ekimi, arıcılığın önemi, bal üretimi ve bunların ekolojiye katkısı anlatıldı. Okul bahçesinde yer alan Mamak’ın çevreci otobüsü Atiko’ya binen öğrencilere, çevre bilincine dair filmler izletildi. Çöpleri toplayarak çevreyi de temizleyen öğrenciler, topladıkları çöpleri Mamak Belediyesi atık toplama aracına bıraktı. Öğrenciler tarafından toplanan atıklar Mamak Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nde geri dönüştürülmek üzere yola çıktı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir