5. ATİD Turizmin En’leri Ödül Töreni ve Sanat Sergisi

1984 Yılından bu yana faaliyet gösteren Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği, Ankara ve Anadolu’nun turizmine pozitif değer katmaya devam ediyor. ADİT tarafından her yıl düzenlenen “ATİD Turizmin En’leri Ödül Töreninin 5’incisi Ankara JW Marriott Otelde gerçekleştirildi.

Dönem içerisinde çalışmalarıyla başarı göstererek öne çıkan oteller, rehberler ve yatırımcıların ödüllendirildiği törende 31 farklı kategoride ödüller sahipleri ile buluştu.

Kukla ve Karagöz Festivali Ödül Aldı

ADİT Turizmin En’leri Ödül Töreninde yılın etkinliği ödülüne; proje koordinatörlüğünü Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire başkanı Sanem Arıkan ve Hadi Poyrazoğlu Türk Tiyatrosunu Yaşatma Derneği Başkanı Şafak Poyrazoğlu’nun yürüttüğü “Hadi Poyrazoğlu Kukla ve Karagöz Festivali layık görüldü. Proje koordinatörleri Sanem Arıkan ve Şafak Poyrazoğlu ödüllerini; Yaşayan Miras ve Etkinlikler Genel Müdürü Selim Terzi’nin elinden aldı.

Geleneksel El Sanatlarına Yoğun İlgi

Programda ödül töreni öncesi “Gelenekten Geleceğe Geleneksel El Sanatları Sergisi” ile başladı. Ebru eserleri, Ebru ve Hat eserleri, Kaatı eserleri, Çini eserleri ve Tezhip eserlerinin görücüye çıktığı sergi sanatseverler tarafından yoğun ilgi ve beğeni gördü.

Sanata Olan Katkılarından Dolayı Teşekkür Etti

Yaşayan Miras ve Etkinlikler Genel Müdürü Selim Terzi muhteşem eserleri tek tek inceleyerek sergiyi gezdi. Ebru Sanatçısı Sanem Arıkan’dan eserlerle ilgili bilgiler alan Selim Terzi; hayranlığını dile getirerek; Sanem  Arıkan , Ayşe Akyürek, Fuat Başar, Murat Ateş, Fahri Çetinkaya, Şerefe Tangürek , Canan Kırıköz ve eserleri sergilenen diğer sanatçılara emekleri ve kültür sanat alanınna katkılarından dolayı teşekkür etti.   

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir