AKP’de Tasarruf Dönemi: Belediyelerde Vardiyalı Sisteme Geçildi

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından açıklanan tasarruf genelgesi kapsamında kamu kurumları ve belediyelerde yoğun tedbirler alınıyor. Bu kapsamda belediyelerde ortak araç havuzu kuruldu, hediyelik eşyalara yasak geldi ve vardiyalı çalışma sistemine geçildi.

Kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında AKP’li Belediyelerde uygulamalara başladı. Alınan bilgilere göre bu kapsamda bazı yerel yönetimlerde ilk etapta makam araçları azaltılarak ortak araç havuzu oluşturuldu. Amirler mesai saatleri içerisinde araç havuzundaki ortak araçları kullanıyor. Bunun yanı sıra birçok belediyede üst düzey yönetime “İşe kendi imkânlarınızla gidip gelin” uyarısı yapıldığı belirtiliyor. Mesai saatleri dışında araçlar garaja çekiliyor.

 

IMG-20240601-WA0030 AKP'de Tasarruf Dönemi: Belediyelerde Vardiyalı Sisteme Geçildi

Vardiyalı Çalışma Sistemine Geçildi

Aylık akaryakıt limiti sınırlanırken ;personel için vardiyalı çalışma sistemine geçildi. Belediyelere büyük bir yük olan araç bakım masraflarının da en aza indirilmesi için bakımların belediyelerin fen işleri müdürlüklerine bağlı atölyelerde yapılması kararı alındı.

Promosyonlar Yasaklandı

Bunların yanı sıra promosyon ürünleri adı altında ziyaretlerde misafirlere verilen ajanda, kalem, takvim, broşür, çanta, powerbank, USB bellek, saat, rozet, plaket, madalya ve daha birçok hediye alımına yasak getirildi. Konserleri kısıtlama kararı alındı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir